Jakie hale określa się mianem namiotowych?
- Szczegóły
Hale w ostatnich latach zyskują ogromną popularność. Ich zaletami są przede wszystkim możliwość szybkiego wybudowania i stosunkowo niskie koszty inwestycji. Czy jednak wszystkie hale można określić mianem namiotowych? Czym charakteryzują się tego typu budynki? W jakich branżach są wykorzystywane? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!
Czym są hale namiotowe?
Hale namiotowe to parterowe obiekty budowlane. Mogą składać się z jednej nawy lub kilku oddzielnych naw. Podstawą ich konstrukcji są stalowe, solidne stelaże. Odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów konstrukcyjnych oraz dobranie wysokiej jakości materiałów zewnętrznych sprawia, że hale namiotowe są trwałe i odporne, między innymi na silny wiatr, wahania temperatur czy grube warstwy śniegu zalegające na dachu. Ściany hal wykonywane są z płyt blaszanych, dachy natomiast z PCV.
Rodzaje hal namiotowych
Hale namiotowe występują w dwóch rodzajach – nieocieplanym oraz ocieplanym. Hale nieocieplane produkowane są z wysokiej jakości blachy oraz plandeki PCV. Hale ocieplane są z kolei wykonywane z warstwowych płyt z rdzeniem oraz podwójnej plandeki PCV. Materiały te zapewniają dużo lepszą izolację cieplną i umożliwiają komfortowe użytkowanie budynku przez cały rok, niezależnie od pogody panującej na zewnątrz.
Zastosowanie hal namiotowych
Hale namiotowe najczęściej są wykorzystywane do przechowywania. Z powodzeniem posłużą jako hale magazynowe na różnego rodzaju produkty, jak i garaże na maszyny rolnicze czy samochody. Tego typu budynki sprawdzą się też do prowadzenia działalności handlowej lub gastronomicznej. Hale namiotowe można więc dostosować do wymagań niemal każdej branży. Ważne, aby zlecić wykonanie projektu i budowę hali profesjonalistom.